Metody

gamifikace

Vzdělávací únikové hry v práci s mládeží

Úniková hra je relativně nový fenomén a herní žánr, využívající principů gamifikace. Rozvíjí širokou škálu dovedností hráčů a hráček: Týmová spolupráce, kritické myšlení, pozornost, řešení problémů, hospodaření s časem, spolupráce, soustředění se pod tlakem a respektování vlastností a způsobu myšlení ostatních. Pro mladé lidi se jedná o atraktivní způsob, jak rozvíjet své kompetence.

Gamifikace

Gamifikace je používání herních prvků v neherním kontextu. V dnešní době pomáhá zvýšit účast a zapojení účastníků a účastnic aktivit. Kromě herních prvků může gamifikace znamenat také využití herního designu a/nebo herních mechanik ve vzdělávacích aktivitách. Gamifikace aktivit pomáhá přeměnit “nudný zážitek” na zážitek, který je pohlcující, zábavný a účastníci*ice se z něj hodně naučí.

Actionbound

Lovení mrchožroutů je zábavná hra a též učební nástroj. Pomocí aplikace Actionbound je učení ještě zajímavější a zábavnější. Je to konkrétní metoda, kterou můžete použít pomocí gamifikace ve svých aktivitách.

Mission Impossible

Aktivita, která má za účel poznat se navzájem ve skupině. Umožňuje účastníkům spolupracovat bez zásahu školitele. V ideálním případě by mělo být implementováno první den školení, v jakékoli situaci, kdy se skupina účastníků ještě nezná.

Otevřené odznaky (Open Badges)

Otevřené odznaky (Open Badges) jsou digitální a slouží k vizuální reprezentaci jakéhokoli dosaženého úspěchu. Tyto odznaky může vydávat a získávat kdokoli. Vyplňují tak mezeru v neformálním a informálním vzdělávání.

Pro vylepšení funkcionality využívá náš web soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies.

Souhlasím